پادکست چیست؟

پادکست چیست؟

پادکست چیست؟

پادکست یک رادیوی اینترنتی خصوصی است که از شما دستور می‌گیرد. شما می توانید یک رادیوی اختصاصی برای خودتان داشته باشید که در آن فقط چیزهایی را بشنوید که مورد علاقه شماست. گوش دادن به پادکست یک مسیر رایگان برای بالا بردن اطلاعاتتان در هر زمینه‌ای است.

پادکست، چاره‌ای برای پرکردن وقت مرده

پرکردن وقت‌های خالی در این روزها یک مسئله مهم است. دیدن فیلم، صحبت کردن با دیگران،‌ فکر کردن و موسیقی گوش دادن از راه‌های مختلفی است که افراد استفاده می‌کنند.

حال تصور کنید زمانهایی وجود دارد که ما به این موارد دسترسی نداریم حال تصور کنید زمان‌هایی که در رفت و آمد هستیم. زمان‌هایی که پشت چراغ قرمز منتظر هستیم. یا زمانی که سوار اتوبوس یا مترو هستیم. و یا خودمان در حال رانندگی هستیم. و یا در ترافیک گیر کردیم. می توانیم مفید تر آن ها را طی کنیم.

به عبارت دیگر،‌ زمانمان را صرف شنیدن مطلبی کنیم که دوست داریم. مطلبی که شاید چیزی به ما بیاموزد. یا اینکه ما را بیشتر از خودمان آگاه کند. حتی می توانیم بدون صرف وقت و رفتن به جایی ساکت، کتاب بشنویم. همراه با شنیدن مطالب آموزنده و آگاهی‌دهنده به مسیر خودمان ادامه می دهیم. یا کارمان را انجام می دهیم. این شنیدن مطلب مورد علاقه می تواند در قالب پادکست باشد.

پادکست ها به صورت اپیزودی یا سریالی تولید می شوند. شما می توانید هر قسمت را دانلود کنید. زمان‌هایی که اینترنت هم ندارید آن‌ها را گوش کنید. پادکست‌ها اطلاعات مختلفی در مورد موضوعات متفاوت به شما ارائه می‌دهند. به عنوان مثال اطلاعات در مورد هنر، روانشناسی، داستانهای تاریخی، موسیقی و موضوعات دیگر. شما می‌توانید خودتان انتخاب کنید که از کجا چه مطلبی را گوش کنید.

برای شنیدن پادکست چکار کنیم؟

برای دسترسی به پادکست های مختلف راه های متفاوتی است. اولا که پادکست ها مثل روان پادکست فایل های خود را در سایت خودشان آپلود می کنند. علاوه بر این،‌ نرم افزارهایی وجود دارند که می توان به پادکست ها دسترسی داشت. برای دسترسی به نرم افزارها فقط کافی است مثل هر برنامه دیگری آن را روی گوشی موبایلتان نصب کنید. سپس، در قسمت سرچ آن برنامه، اسم کامل پادکست مورد نظر (مثل ravanpodcast، یا روانپادکست) را تایپ کنید.

برنامه‌های میزبان چه هستند؟

بسته به اینکه گوشی شما اندرویدی یا ios باشد، برنامه های پادکست گیر ممکن است متفاوت یا شبیه باشند. البته بسیاری از آنان در هر گوشی قابل اجراست. در زیر اسامی تعدادی از این برنامه ها معرفی می شوند:

Itunes

Googleplay

Castbox

Spotify

Anchor

Google podcasts

shenoto

منبع پادکست برای مطالعه بیشتر

فهرست