رابطه از راه دور

رابطه از راه دور :‌ برای حفظ رابطه‌ام چگونه عمل کنم؟

رابطه از راه دور :‌ برای حفظ رابطه‌ام چگونه عمل کنم؟

در روابط،  گاه افراد مجبورند به دلایل مختلفی از هم دور باشند. این مسافت ممکن است به دلایل کاری، مهاجرت، و یا هر دلیل دیگری باشد. در رابطه از راه دوریا لانگ دیستنس (long distance) افراد ممکن است دچار مشکل شوند، چون با هم وقت می‌گذراندند و حال مجبورند برای مدت طولانی دوری یکدیگر را تحمل کنند.

رابطه از راه دور نیاز به صبر، تعهد، ارتباط و مهمتر از همه نیاز به صداقت و اعتماد دارد. وقتی شما نمی توانید هر روز یا هر هفته محبوبتان را ببینید، اهمیت دارد که به عشق خود اعتماد کنید و همچنین به قدرت خود در سالم و شاد نگه داشتن رابطه ایمان داشته باشید. این وضعیت برای شما و محبوبتان ممکن است وضعیت ایده‌آلی نباشد اما شما می‌توانید با برنامه‌ریزی و نگرش مثبت داشتن به آن، این فاصله را کم کنید گویی که در مرز‌های جغرافیایی، نزدیک هم هستید. در این نوشته سعی شده است راه‌کار‌هایی ارایه شود.

در رابطه از راه دور گفتگو با محبوبتان را متوقف نکنید

ارتباط داشتن با یکدیگر و تعامل برقرار کردن یکی از موارد اصلی در رابطه است. چه رابطه از راه دور باشد چه نباشد. باید ارتباط و تعامل با یکدیگر را حفظ کنید. قبل از اینکه شما و محبوبتان این وضعیت را بپذیرید، باید در مورد عملکرد رابطه تان با هم بحث و گفتگوی جدی داشته باشید. بهتر است این سؤالات را از خود و محبوبتان بپرسید و در موردش با هم بحث کنید.  

امید و انتظاراتان از یکدیگر در رابطه چیست؟‌ از چه چیز‌هایی در رابطه می‌ترسید؟ آیا انتظار دارید هر روز یا چند روزی یکبار یکدیگر را ملاقات کنید؟ هر چند وقت یکبار به صورت حضوری با یکدیگر دیدار خواهید کرد؟ این میزان دیدن یکدیگر، با توجه به بودجه و مسئولیت های شما (یعنی برنامه مدرسه یا کار) واقع‌بینانه است؟ با توجه به اینکه شما در رابطه از راه دور هستید، میزان واقع بینانه‌ی این دیدار برای شما چیست؟ آیا افراد دیگر را وقتی از شما دور هستند، می بینید یا دوریشان را می‌توانید تحمل کنید؟‌ در رابطه از راه دور چگونه نیاز‌های فیزیکی و تمایلات خود را برآورده خواهید کرد؟

اطمینان حاصل کنید که هر دو در رابطه‌تان احساس امنیت می‌کنید.

شما می‌توانید این مورد را با صحبت کردن در مورد رابطه‌تان محقق کنید و حتی از طریق گزارش فعالیت‌های روزانه‌ی خود به محبوبتان، به او حس امنیت بدهید. یک راه عالی این است که شریک زندگیتان را با در جریان قرار دادن زندگی روزانه‌ی خود به او، به روز (آپدیت) نگه دارید.

شما می‌توانید او را مطلع کنید که روزانه با چه کسانی سر و کار دارید و در حال حاضر چه فعالیتی می‌کنید. وقتی در رابطه از راه دور محبوبتان را در مناسبات اجتماعی با خود همراه می‌کنید، او حس امنیت پیدا می‌کند و اینکه خود را مهره‌ی مهمی در زندگی شما می‌بیند. احساسات شریک زندگیتان را مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال، شاید محبوبتان که در نیمه‌ی دیگر دنیا قرار دارد، کمی عصبی شود اگر بداند شما با جنس مخالف خود یا حتی شریک زندگی سابقتان به مهمانی شبانه رفته اید.

آخر بازی را بفهمید

این احتمال وجود دارد که در نهایت با محبوبتان در یک نقطه و در کنار هم به ادامه‌ی رابطه‌تان بپردازید و یا ممکن است این رابطه فرجام خوشی نداشته باشد. در رابطه از راه دور ، آگاه بودن در مورد اهداف نهایی و اینکه چه برنامه‌ای برای آینده‌ی رابطه‌تان دارید، به ادامه تعهد در رابطه کمک خواهد کرد. بحث در مورد اینکه قرار است چه بر سر رابطه‌ی شما بیاید، شما را در پیشبرد یک رابطه‌ی واقع‌بینانه کمک خواهد کرد. اینکه متوجه شوید شما و محبوبتان هر دو در یک مسیر قرار دارید یا خیر.

برنامه‌ریزی کنید.

حتی اگر این برنامه‌ها پیش نروند، درباره آینده خود صحبت کنید. دوست دارید با شریک زندگی خود به کجا بروید و وقتی در آنجا هستید دوست دارید چه کاری انجام دهید؟ صحبت در مورد آینده می تواند فاصله و رابطه از راه دور را بشکند و باعث شود احساستان در مورد رابطه از راه دور مثبت‌تر شود که رابطه دوام دارد و تا جایی پیش می‌رود. برنامه‌ریزی برای سفر نیز می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد و همین برنامه ریختن برای آن، شما را به هیجان می‌آورد.

در رابطه از راه دور روش‌های ارتباطی خود را تعیین کنید.

امروزه،  افراد در این نوع رابطه، دیگر محدود به تماس با ایمیل با سرعت کند و تماسهای تلفنی گرانقیمت نیستند. برنامه های واتس آپ و اسکایپ و سایر برنامه های این چنینی وجود دارد که حفظ ارتباط  را آسان‌تر و مقرون به صرفه تر کرده است.

رابطه از راه دور
در رابطه از راه دور می‌توان از وسیله‌های مختلفی جهت برقراری ارتباط استفاده کرد.

متعهد شوید هر روز با یکدیگر در ارتباط باشید. در هر رابطه این نوع ارتباط ممکن است، متفاوت باشد. اما به نظر می رسد این توصیه در همه­ نوع ارتباطی مورد پذیرش است: که حداقل، روز بخیر و شب بخیر را به محبوبتان بگویید. لازم نیست با هم چت‌های طولانی داشته باشید – فقط یک “صبح بخیر زیبا!” یا “شب خوش!” کافی است. با یکدیگر، قرار ملاقات مجازی تنظیم کنید و سر ساعت مشخص با هم ارتباط برقرار کنید. فقط مهم است که هر روز مقداری زمان را به یکدیگر اختصاص دهید تا با یکدیگر در ارتباط باشید، مهم نیست که مدت زمان آن چقدر باشد. تحقیقات نشان داده است که گذراندن زمان زیاد به صورت آنلاین و یا از طریق تلفن وقتی در یک رابطه از راه دور هستید، در واقع می تواند برای این رابطه مضر باشد. این موضوع را در هنگام گفتگو درباره انتظارات خود به خاطر بسپارید.

از داشتن شبکه‌ی حمایتی خود مطمئن شوید

با افرادی که به آن‌ها نزدیک هستید، یعنی دوستان و خانواده خود صحبت کنید. اجازه دهید آن‌ها از وضعیت شما مطلع باشند و احساساتتان را با آن‌ها در میان بگذارید. داشتن یک شبکه‌ی حمایتی خوب به شما کمک خواهد کرد که اگر احساس غم، تنهایی و دلتنگی کردید، با این درونیاتتان تنها نمانید و یک آغوش برای خود داشته باشید. حتی می‌توانید در مورد نگرانی‌هایتان پیرامون این رابطه، با دوستان و نزدیکان خود صحبت کنید. این خوب است که شما با محبوبتان در مورد نگرانی‌ها و احساس ناامنی که در رابطه از راه دور تجربه می کنید، صحبت کنید. اما مواظب باشید تبدیل به غر زدن نشود؛ چون برای محبوبتان نیز این نوع رابطه سخت است و اگر مدام در مورد حس عدم امنیت خود در رابطه صحبت کنید، صمیمت در رابطه را کاهش می دهید.   

منبع برای مطالعه بیشتر

فهرست