loader

درباره ما

اولین پادکست روانشناسی

تولید محتوای تخصصی

روانپادکست

روانپادکست از آنجایی شروع شد که بعد از سال ها تفکر و مطالعه و تمرکز روی حوزه روانشناسی، مکاتب و رویکردهای مختلف مانند روان‌پویشی،‌ ابرازات چهره و رفتارشناسی، ایده‌هایی به ذهنمان رسید. این ایده ها تبدیل به فکر و نوشته و صحبت شد. اما جایی برای رساندن آن به مخاطب وجود نداشت.

یکی از این ایده‌ها، صحبت در مورد موضوعات روز از دید روانشناسی نوین بود. از آن‌جایی که در محیط آکادمیک یاد گرفتیم با سند و مدرک صحبت کنیم. وقتی می بینیم در جامعه موضوعات مهمی توسط شخص یا اشخاصی به نوعی تحلیل می‌شوند که دیگر کارساز نیست، ذهنمان درگیر می شود. درگیر این که آیا وظیفه ما نسبت به همنوعانمان این نیست که اگر مطلبی به خطا در حال فراگیر شدن است از آن جلوگیری کنیم؟ بسیاری از اوقات امکان این پیشگیری وجود ندارد. حداقل می توانیم با آگاهی رسانی خطر آن را کم‌تر کنیم. در نهایت، به این امید هستیم که مخاطبان دقیق و ریزبین ما خودشان از بین اطلاعات و شواهد، راه درست را انتخاب کنند.

یکی از رسالت های روانپادکست این است که موضوعات مهمی که در جامعه برای افراد مشکل ساز شده و دلیل آن به حوزه روانشناختی مربوط است را پی بگیرد. از متخصصان گرفته تا افرادی که از روانشناسی اطلاع بسیار کمی دارند.

مثلا تصور کنید یک رویکرد با پروپاگاندا و تبلیغات عواملی خاص، در بین متخصصان سلامت روان بسیار پرطرفدار شده باشد. با وجود اینکه با درآمدزایی حوزه روانشناختی در هر حیطه ای هیچ مشکلی نداریم! سعی می کنیم دید گسترده‌تری را به افرادی که به این عرصه پا گذاشته اند بدهیم. از آن جایی که هدف حوزه روانشناختی را کمک به هر چه بهتر شدن کیفیت و رضایت از زندگی افراد می دانیم. این موضوع بسیار مهم است که به رویکردهای تازه ظهور از نظر اثربخشی و شواهد علمی بنگریم.


تفاوت روانپادکست

در روانپادکست سعی شده است تا از دید افرادی که از روانشناسی اطلاعات کمی دارند به پدیده ها نگاه کنیم. بسیاری از مشکلاتی را که در جلسات درمانی در فرد و رابطه او با دیگران و جهان پیرامون می‌بینیم، از عدم آگاهی مناسب نشات گرفته است. برای مثال، وقتی فردی با همسر یا کارفرمای خود مشکل دارد،‌این مشکل را ممکن است در طرف مقابل ببیند. در صورتی که،‌ یک طرف قضیه خود فرد است. اگر فرد مورد نظر بتواند از اصول رابطه، حقوق خود و همچنین مهارت‌های برقراری و نگهداری رابطه آگاهی داشته باشد. می‌تواند در زندگی خود و همچنین روابطش با اطرافیان توانمندتر عمل کند.

همچنین،‌ در روانپادکست نظر متخصصان در ارائه اطلاعات یک پایه اساسی است. سعی داریم برای ارائه مطالب در حوزه خاصی مانند اختلالات،‌ فرزندپروری، خودشناسی و … از متخصص آن حوزه کمک بگیریم. این گونه است که با تحقیق در جامعه و آسیب‌شناسی به صورت مسئله و بیان آن برخورد می‌کنیم. و از متخصصانی که سال‌ها در آن حوزه خدمات مشاوره و روان‌درمانی ارائه داده‌اند برای روشن‌سازی مسئله در اجتماع و بیان راه حل‌ها کمک می‌گیریم.

در نهایت، در روان‌پادکست صحنه‌ای پیدا کرده‌ایم که موضوعات در مورد فرد، رابطه‌اش با دیگران و جهان پیرامون را با شما در میان بگذاریم.

img

با ما در ارتباط باشید

سوالات و پیشنهادات خود را از طریق لینک زیر ارسال فرمایید

با ما در ارتباط باشید

سوالات و پیشنهادات خود را از طریق لینک زیر ارسال فرمایید

تمامی حقوق متعلق به روان پادکست می باشد